Co nowego w FIFA 23?

EA Sports i FIFA rozstają się: FIFA 23 będzie ostatnim tytułem z serii, która co roku znajdowała się wśród najlepiej sprzedających się gier.

To, że jest to prawdziwy bestseller nie ulega wątpliwości. Jest to, obok GTA V, jedyna gra, która z roku na rok sprzedaje się w większej liczbie egzemplarzy. Jednak jej dziedzictwo może wkrótce stanąć pod znakiem zapytania, biorąc pod uwagę, że Electronic Arts i FIFA nie będą już współpracować, a FIFA 23 będzie ostatnim dziełem współpracy, która pozostawia po sobie dziesiątki najlepiej sprzedających się tytułów.

Każdy miłośnik piłki nożnej zagrał więcej godzin niż by się spodziewał w tytuł, który dał mu wszystko: dobre wieczory ze znajomymi, rywalizację z użytkownikami z całego świata i piękną podróż, poprzez wyobraźnię, do zostania najlepszym trenerem lub zawodnikiem na świecie. Pomimo lat – głównie między 2002 a 2006 – w których Konami ze swoim Pro Evolution Soccer stało się wielkim pretendentem, saga EA odniosła największy sukces spośród istniejących sag symulacji piłkarskich. W http://e-gracz.pl przeczytasz o grze Pro Evolution Soccer.

Co nowego w rozgrywce FIFA 23?

Nowy silnik graficzny jest sporym odstępstwem od dotychczasowej rozgrywki. Przede wszystkim dlatego, że teraz mierzy się dużo więcej danych, aby ocenić jakość technik oraz dlatego, że jest dużo więcej animacji.

Jedną z najbardziej zauważalnych zmian jest strzelanie. Pojawiła się nowa mechanika, uderzenie stopą, która ocenia swoją celność w oparciu o umiejętności gracza i stosunek ryzyka do zysku. Oprócz tego pojawią się nowe trajektorie strzałów, rodzaj ataku, różne podania (w przypadku rzutów wolnych i rożnych można wybrać sposób uderzenia piłki, aby zmienić efekt) oraz możliwość dostosowania taktyki ofensywnej i defensywnej. I oczywiście Hypermotion2 udoskonaliło fizykę zawodników, piłki i boiska, dzięki czemu każda kolizja i każda interakcja jest wyjątkowa.

Nowa animacja w FIFA 23

Nie dość, że będziemy mieli zawodników bardziej przypominających prawdziwą osobę, to jeszcze atmosferę i transmisję sportową odczujemy znacznie lepiej. Przede wszystkim będziemy mieli sceny przedmeczowe, które przeniosą nas w wyjątkowe miejsca, w których gromadzą się kibice, powitanie drużyny, wejście do szatni i wyjście na boisko, gdy kibice śpiewają hymn.  nie tylko to: atmosfera będzie żywa, z większą rolą sekcji dopingującej oraz bardziej realistycznymi i różnymi widzami.