Osoby zarabiające na popularności pokemonów

Pokemonowy szał zaczyna opadać. Pomimo faktu, iż sama gra traci w ostatnich dniach na popularności, firmie Niantic ponownie udało się przyciągnąć rzeszę fanów. Pewnie wiele osób z Was zastanawia się, kto tak naprawdę zarabia na pokemonach. Prawda jest taka, że na tej internetowej grze wprowadzonej w połowie lipca tego roku zarabia masa ludzi, zaczynając od ludzi poświęcających swój cenny czas spędzając go w parku na polowaniu i poszukiwaniu kolejnych stworków, a kończąc na restauracjach, czy też wielkich korporacjach jak np. McDonald. Wiele razy spotkałem się już z informacją, że te restauracje posiadają już własne pokestopy. Jest to niewątpliwie olbrzymia korzyść dla nich. Właśnie ten przykład obrazuje nam, że aby zarobić, najpierw należy zainwestować. Innym przykładem są ludzie, którzy sprzedają konta w grze za pieniądze.

Spotkałem już kilka ogłoszeń na popularnych platformach handlowych oferujących konta w grze za realne pieniądze. Jak się okazało – nie małe pieniądze. Jednakże, osoby sprzedające chronią się umieszczając tekst, że nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne kary nałożone przez firmę Niantic na dane konto. Jak wiadomo – sprzedaż konta w grze za prawdziwe pieniądze jest niedozwolona w świetle praw gry Pokemon Go. Znalazłem również masę osób, które ogłaszają się, że złapią danego pokemona również za realne pieniądze. W ogłoszeniach zawierają takie informację jak czas złapania, oraz oczywiście koszt, w zależności od prestiżu pokemona. Mowa o okolicach 72 godzin, jednakże jest to niesamowicie krótki czas dla schwytania jakiegokolwiek rzadkiego pokemona. Ogromną popularnością cieszą się również gadżety.

Najpopularniejsze do kupna są koszulki, breloczki, czapki, a nawet i majtki. Niestety, ceny ów przedmiotów nie są na tyle niskie, jak moglibyśmy sobie to wyobrażać. Jednakże, tutaj mamy pewność że towar jest legalny i posiada certyfikat zgodności. Mimo tego wszystkiego, gracze bardzo chętnie kupują konta i gadżety, niezależnie od tego czy pochodzą z legalnego źródła, czy też nie. Jedno jest pewne, Pokemony w ostatnim czasie były w modzie, i nie zapowiada się by przestał być.

Wszystko zależy od rozwoju firmy i od tego jak zostanie pokierowana przez członków firmy Niantic.

1 thought on “Osoby zarabiające na popularności pokemonów

  1. Niesamowite jak po tylu latach Pokemony wciąż są popularne i dochodowe. Wszyscy pamiętamy szał na zbieranie Pokemonów jakiś czas temu.

Comments are closed.