Gra Children of Morta Rośnij w Siłę Razem ze Swoim Bohaterem i Jego Rodziną

Nie warto kierować się opinią innych o grach. Czasami gry mające niskie oceny okazują się być strzałem w dziesiątkę. Jest tak, ponieważ każdy lubi co innego. Ciebie może irytować walka z mobami, a ja mogę to uwielbiać. Dlatego kiepskie recenzje to oznaka złego samopoczucia autora, a nie gry. Oczywiście w takiej recenzji jest ziarno prawdy.


Gra Children of Morta jest jedną z takich, które zyskały wiele nieprzychylnych recenzji. Na szczęście sami możecie się przekonać jaka ta gra jest w istocie.
Wydawcą gry Children of Morta jest 11bit Studios. Można jeszcze wypróbować dodatek pt. „Starożytne Duchy”. Można tę grę uzyskać na Nintendo Switch. W grze tej rodzina jest najważniejsza.
Szczegóły może faktycznie odbiegają od normy ale całość robi naprawdę dobre wrażenie. Children od Morta została stworzona przez studio Dead Mage. Umożliwiono gra na wielu platformach, w tym wspomnianym Nintendo Switch. Jest to idealna gra dla miłośników dawnych gier, które są z gatunku action RPG. Jeżeli kochałeś kiedyś Diablo, to ta gra będzie twoim ulubieńcem. Grę zbudowano na silniku losowego generowania poziomów, jak to jest w przypadku roguelików. Aby rozwijać swojego bohatera nie tylko tłuczesz mobki i zbierasz coraz lepszy sprzęt. Twórcy postarali się o bardzo dobry scenariusz, który pozwala przykuć się do ekranu na bardzo wiele długich wieczorów i godzin.


Gramy rodziną Bergsonów. Jest to rodzina, która została wyznaczona to ochrony tajemniczej góry Morty. Umieszczono na nich tajemne portale, które rodzina musi strzec za wszelką cenę z pokolenia na pokolenie. Tak też i nam przydzielono to zadanie. Mimo, że staramy się aby wszystko przebiegało zgodnie z planem, to i tak pojawia się Zepsucie. Zaraza ta niszczy i plugawi całość przestrzeni jaką napotka na swojej drodze. Jako Bergsonowie musimy pokonać to zło.
Historia jak zawsze opiera się na walce dobra ze złe, a jednak pozwala cieszyć się długą rozgrywką. Twórcy pomyśleli fabułę w ten sposób, aby historia była poznawana po kawałku. Z każdym ruchem bohatera dowiadujemy się jakie jest nasze przeznaczenie, co musimy pokonać na górze Morty i jak przygotować na dalszą wędrówkę. Przy okazji poznajemy naszą rodzinę. Relacje między członkami rodziny są różne i możemy śledzić ich losy, to czego chcą, dlaczego walczą, na co liczą pokonując Zepsucie. W ten sposób gracz czeka nie tylko na to co czyha w kolejnych lochach ale również na to co stanie się z rodziną Bergsonów.


Chodzimy więc naszym bohaterem zgarniamy złoto, doświadczenie, błogosławieństwa i relikty, tak aby móc w dalszej rozgrywce pokonywać coraz mocniejsze mobki. Mamy też możliwość kupowania ulepszeń dla całej rodziny. Doświadczenie możemy rozdzielać na każdego członka rodziny. W ten sposób możemy mieć naprawdę mocną drużynę. Kolejne bonusy dla rodziny pojawiają się wraz z rozwojem gry.
Podsumowując Children of Morta to naprawdę niesamowicie wciągająca gra. Cała fabuła i historia rodziny Bergsonów mogłaby wciągnąć lepiej niż niejedna książka. Pozwala na rozgrywkę o każdej porze dnia i nocy i jest doskonałym przerywnikiem pomiędzy graniem w różne tytuły.

1 thought on “Gra Children of Morta Rośnij w Siłę Razem ze Swoim Bohaterem i Jego Rodziną

  1. Wciągająca gra! Nie mogłem się oderwać przez kilka dobrych godzin po rozpoczęciu gry.

Comments are closed.