Stare gry – Crash Team Racing

Crash Team Racing należy do gier wyścigowych i jest czwartą odsłoną popularnej serii Crash Bandicoot przeznaczonej wyłącznie na konsole PSX. Producentem gry podobnie jak to miało miejsce w poprzednich częściach jest Naughty Dog, wydawca także pozostał ten sam – Sony Computer Entertainment.

Gra miała swoją światową premierę w 1999 roku i jak już wspominałem można było w nią zagrać wyłącznie na konsoli PSX. W grze ścigamy się gokartami i podstawiamy swoim przeciwnikom na torze różne pułapki np. buteleczki N. Biro dzięki nim przeciwnik wpada w poślizg, bomby, wybuchowe skrzynie oraz kilka przedmiotów defensywnych np. niewidzialność, osłona i wiele innych bonusów. Jeśli chodzi o fabułę przedstawia się ona następująco: najlepszy we wszechświecie rajdowiec Nitrous Oxide, przybywa na Ziemię i stawia ultimatum, albo znajdzie się ktoś kto stawi mu czoła w wyścigu, albo Ziemia zostanie zmieniona w gigantyczny parking, a wszelkie zamieszkujące ją istoty w jeńców. Wyzwanie przyjmują drużyna Crasha i Cortexa.

Gra oferuje kilka trybów rozrywki:
– Arcade czyli tryb fabularny gdzie przechodzimy kolejne etapy zakończone bossem, aż dojdziemy do finałowego bossa czyli wspomnianego wcześniej Nitrous Oxide. Wówczas ukończymy grę w 36%, aby zdobyć 100% trzeba zdobyć wszystkie CTR Tokens, odblokować i przejść Purple Gem Cup, zdobyć wszystkie Time Relics, odblokować i przejść zwycięsko dwie dodatkowe trasy – Slide Coliseum (Koloseum Ślizgów) oraz Turbo Track (Szybki szlak), kolejny raz pokonać Nitrousa Oxide( walka jest identyczna ).
– Kolejnym trybem jest Time Trial czyli próba czasu, jest to po prostu jak najszybsze pokonanie trasy.
– Arcade Zawodnik wybiera trasę i postać, którą chce prowadzić. Tryb dzieli się na opcję Single i Cup
– VS czyli pojedynek dwóch graczy na dowolnej trasie
– Battle odbywa się na specjalnych arenach i polega na uderzeniu przeciwnika za pomocą broni odpowiednią ilość razy.


Grę można polecić z pewnością osobom lubiącym wyścigi i fanom Crasha, ale osoby z poza tego grona również mogą spróbować swych sił w Crash Team Racing.

Przeczytaj również