Dlaczego lubimy grać w gry z gatunku horror?

Doświadczenie niebezpieczeństwa w kontrolowanym środowisku

Jednym z głównych powodów, dla których jesteśmy przyciągani do strasznych gier wideo jest to, że dają nam one możliwość doświadczenia horroru bez bycia w jakimkolwiek realnym niebezpieczeństwie.

Gry wideo wyróżniają się ze względu na swoją interaktywność. Oglądanie horroru ze świadomością, że jest się bezpiecznym to jedno. Co innego być na miejscu postaci w grze grozy, ze świadomością, że nic nam nie grozi. Dzięki temu możemy cieszyć się wszystkimi aspektami strasznych gier, które nas fascynują. Możesz skoncentrować się na takich rzeczach jak projekt stworzenia, rozgrywka, historia i bycie przerażonym, a wszystko to będąc c

Pokonywanie przeciwności, które przynoszą straszne gry

Jednym z powodów, dla których będziesz chciał grać w straszne gry jest pokonywanie przeciwności, które przynoszą. A różne rodzaje gier grozy dają różne rodzaje przeciwności.

Gry z gatunku survival horror, jak Resident Evil, przedstawiają nam skrajnie niekorzystne szanse, a jednak mówią nam, że jeśli będziemy zdeterminowani, to możemy pokonać przeciwności losu. Horrorowe gry akcji, jak Visage, stawiają nas w przerażającej sytuacji, ale dają nam narzędzia do walki. Gry typu stealth horror, jak Amnesia: The Dark Descent, nie dają nam środków do walki z wrogami, ale uczą myślenia w ciągłym napięciu. Straszne gry wideo dają możliwość przetestowania niektórych rzeczy, których się boisz i udowodnienia sobie, że jesteś silniejszy niż myślisz.

Straszne gry są porywające

Co tak naprawdę sprawia, że chcemy się bać? Cóż, jednym z powodów, jest fakt, że jest to ekscytujące. Narastające napięcie i przypływ adrenaliny, który może dać ci strach, może być naprawdę satysfakcjonujący. Ucieczka przed pościgiem w Outlast lub widok Obcego w Alien: Isolation, który wchodzi do pomieszczenia, w którym się ukrywasz, może przyprawić cię o dreszcze i brak tchu, ale z pewnością kusi, by grać dalej tylko po to, by poczuć ten dreszczyk emocji raz za razem.