Kena: Bridge of Spirits – najważniejsze informacje

Studio Ember Lab wprowadziło na rynek wyjątkową grę akcji, która zabiera gracza na niezapomnianą podróż po baśniowym świecie pełnym magii, epickich walk i zagadek środowiskowych. Co warto wiedzieć o produkcji AAA, która zdobyła statuetkę za najlepszą grę indie 2021 roku?

Tytuł, który podbił serca milionów

Kena: Bridge of Spirits miała premierę 21 września 2021 roku i wciąż nie schodzi z popularności. Swój sukces zawdzięcza wielu czynnikom, a gracze chętnie spędzają długie godziny przemierzając malownicze lokacje i odkrywając ich tajemnice.
Tytuł dostępny jest w Epic Games w przystępnej cenie. Z tego faktu z pewnością ucieszą się posiadacze Playstation 4, Playstation 5, a także osoby, dla których jedynym słusznym wyborem jest Windows.

Skąd tak wielka popularność gry Kena: Bridge of Spirits?

Kena odniosła wielki sukces, a zaraz po jej premierze twórcy podliczyli zyski. Na podstawie otrzymanych wyników w sposób zdecydowany stwierdzili, że niebawem zaczynają pracę nad kolejnym tytułem. Czemu gra zawdzięcza tak wielkie zainteresowanie oraz wyróżnienie podczas plebiscytu The Game Awards 2021 w Los Angeles?

Baśniowa grafika

Użytkownicy PS4 i PS5 z pewnością ucieszą się z faktu, że gra płynnie działa w rozdzielczości 4K, a duży ekran w połączeniu z zestawem kina domowego gwarantuje niezapomniane wrażenia. Windows ma pod tym kątem ciężej i wymaga naprawdę potężnych podzespołów, aby zapewnić równie głębokie doznania. Nie mniej, aż tak wysoka rozdzielczość nie jest konieczna do docenienia piękna gry.

Porywająca ścieżka dźwiękowa

Na wzrost popularności gry wpłynęła również klimatyczna ścieżka dźwiękowa, która podkreśla magiczną atmosferę przedstawionego świata. Podczas tworzenia gry Kena: Bridge of Spirits pracownicy studia Ember Lab inspirowali się najpiękniejszymi rejonami Japonii oraz wyspy Bali.

Interesująca rozgrywka

Gra w znacznej mierze skupia się na eksploracji baśniowego świata, w którym roi się od złych duchów, dobrych Rot, a na każdym kroku czekają na gracza zapierające dech w piersiach widoki. Gracz wciela się w postać tytułowej przewodniczki duchów, która wyrusza w podróż do świątyni na szczycie wzgórza. Ku swojemu zaskoczeniu odkrywa, że znany jej las został spowity przez mrok, a zazwyczaj pełna radości wioska uległa całkowitemu upadkowi.
Zadaniem gracza jest odkrycie tajemnic tkwiących w okolicy wioski, a także poznanie sekretu wszechobecnego zła.

Wymagająca mechanika

Walki opierają się na refleksie gracza. Trzeba być szybkim i precyzyjnym, aby w pełni wykorzystać potencjał drzemiący w Kenie, przewodniczce duchów. Z pewnością łatwiej osiągnąć będzie wyniki użytkownikom Playstation 4 lub Playstation 5 niż fanom PC, a to głównie ze względu na kontrolery ruchu.
Nie bez znaczenia pozostają tu także Rot. Należy je zbierać, aby w pełni rozwinąć umiejętności tytułowej Keny. Im więcej złapanych zostanie dobrotliwych duchów, tym szybciej dziewczyna zdobędzie nowe zdolności.

System walki

Widok ukazany jest z perspektywy trzeciej osoby, co pozwala lepiej wczuć się w klimat świata. Jest to również istotne podczas walki. Kena okłada przeciwników magiczną laską, ale może również toczyć dystansowe boje zamieniając ją w duchowy łuk.

Ważną kwestią jest także, aby dobrze kontrolować otoczenie. Wpływ na to mają przede wszystkim Rot. Ich zbieranie pozwala manipulować otoczeniem na różnorodne sposoby, co często przyda się podczas zmagań z duchami nawiedzającymi las.

Wyjątkowo pozytywny odbiór gry

Chociaż gry indie nie zawsze cieszyły się dużym powodzeniem, to od czasu wydania Keny wiele się zmieniło. Najnowsze opinie graczy wskazują, że ich biblioteka gier poszerzyła się o kategorię indie i nieustannie sięrozrasta.

Studio Ember Lab wykonało świetną pracę, dzięki której można z optymizmem i nadzieją oczekiwać na ich kolejne produkcje. Gry utrzymane w klimatach baśniowych zbyt rzadko pojawiają się na rynku, ale być może teraz to się zmieni!