Krótki opis klasy z gry Overwatch: Tank

Postacie, które posiadają największą ilość życia, skupiające się na ochronie sojuszników, zajmowaniu punktu, a przez możliwość zadawania dużych obrażeń są w stanie szybko wyeliminować przeciwnika. Średnio sprawdzają się w pojedynkę, przez swoje duże rozmiary są prawdziwą gąbką na obrażenia, więc mimo imponujących punktów życia, dobrze zgrana drużyna może dość szybko pozbyć się takiego bohatera.

Jak grać?


Tank powinien zawsze znajdować się na przodzie, chronić swoją drużynę przed atakami przeciwników i eliminować tych, którzy podejdą zbyt blisko. Najważniejszą rzeczą dla tej klasy powinno być bezpieczne przetransportowanie swojej drużyny na punkt bądź gdy akurat mamy za zadanie takowy obronić, niepozwolenie by wróg przedarł się w nasze szeregi. Taki bohater nie powinien oddalać się od swoich kompanów, a z dobrze zgraną postacią reprezentującą wsparcie jest w stanie wytrzymać długi ostrzał.

Kogo wybrać?


Jedną z łatwiejszych i najczęściej wybieranych postaci przez początkującego gracza jest Reinhardt. Bohater świetnie sprawdza się na bliski dystans, niestety, jeżeli chodzi o daleki, nie jest w stanie zbyt wiele zrobić. Potrafi wytworzyć tarczę, która chroni jego i sojuszników, jest w stanie zablokować dużą część obrażeń, jednak podczas podtrzymywania jej nie jesteśmy w stanie atakować.
Jego specjalna umiejętność, zdruzgotanie, jest w stanie powalić wszystkich przeciwników w pewnym zasięgu, dzięki czemu bohaterowie natarcia, bądź sam Reinhardt, ma krótką chwilę na pozbycie się wrogów, którzy przez oszołomienie nie są w stanie się bronić. Należy jednak pamiętać, że jeżeli przeciwnicy ukryją się za tarczą, umiejętność ta nie zadziała.
Jeżeli szukasz czegoś innego, najlepszym wyborem będzie przetestowanie dostępnych postaci i dobranie tej, która najbardziej nam odpowiada swoimi możliwościami.

Kiedy wybierać?


Jeżeli lubimy kontrolować tłum i bronić naszą drużynę, ta klasa jest dla nas idealna. Do wyboru mamy kilka postaci, które sprawdzają się w bardziej spokojnym, bądź agresywnym stylu gry, jednak musimy pamiętać, że najlepiej sprawdzają się w grupowych zagraniach.