Krótka recenzja gry – Creature in the Well

W grach wideo motyw podziemi powtarza się niezwykle często. Nie inaczej jest i w Creature in the Well, gdzie to właśnie w podziemiach prastarej elektrowni toczy się trzon walki i całej akcji gry. Produkt stworzony przez niezależnych producentów przedstawiony został w rzucie izometrycznym w ograniczonej palecie barw. Nie tylko ta komiksowa oprawa tworzy jednolity, lecz unikalny wygląd produkcji.

Poznać przeciwnika

Zarysowany, futurystyczny świat ogranicza się tu do jednego małego miasta o nazwie Mirage, długiego pustkowia, które dzieli je z elektrownią i z samej elektrowni, która nie wiadomo jak długo już nie działa. Kryje ona w swoich trzewiach niebezpieczną i niemal mityczną kreaturę, która nie chce pozwolić na ponowne uruchomienie rdzeni elektrowni. Tym samym próbuje dopuścić do pochowania miasta Mirage w jednej z kolejnych nękających miasto burz piaskowych.

Robot klasy BOT-C

Tam to właśnie z niewiadomych przyczyn budzi się do życia jeden z ostatnich robotów serii BOT-C. Jego zadanie jest proste. Stawić czoła niebezpieczeństwu i dokonać niemożliwego. Uruchomić ponownie elektrownie i zapewnić bezpieczeństwo upadającemu, futurystycznemu miastu.

Zbudzić do życia

Zadanie, które jest dość nietypowe w swoim wykonaniu, które zmusza gracza do toczenia pojedynków na niemal pinballowych stołach, gdzie paletką jest miecz robota, a misją pokonywanie kolejnych pomieszczeń i powolne uruchamianie kolejnych sekcji elektrowni. Aż do ich rdzeni, aż do trzewii, gdzie kryje się nieznane.

Podsumowanie

W Creature in the Well znajdziemy wiele nowości, wiele świeżości i nowinek, które mimo wszystko znane już były w ubiegłym stuleciu. Wykreowane jakby na nowo i przystosowane do świata wyglądającego na postapokaliptyczny. Z postacią robota w roli głównej i nieznanego przeciwnika, który kryje swoją tożsamość, potrafi nas wciągnąć nie tylko zadaniem, ale i swoją tajemniczością na bezkresnych pustynnych pustkowiach. Polecana dla fanów hack and slashowych wyzwań i poszukiwaczy nowości, i ciekawej, niepowtarzalnej, ale i nowoczesnej oprawy audiowizualnej.